Ürettiği ‘Trimbox’ isimli cihazla tüm elektrik kullanıcılarının yüksek voltaja bağlı sorunlarına çözüm üreten Bursa’lı girişimci Evren Yurttaş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) geleneksel olarak düzenlediği Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri’nde ‘Bursa’nın Mucidi’ ödülüne layık görüldü.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı törende ödülünü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı fikri ışık’ın elinden alan genç girişimci Yurttaş, dünyada ilk ve tek olan patentli buluşu hakkında Başbakan Davutoğlu’na da bilgiler verdi.
BAŞBAKAN’DAN TRİMBOX’A YERLİ ÜRETİM ÖVGÜSÜ
5 yıl önce ürettiği Trimbox cihazı sayesinde elektrik şebekelerinde sık yaşanan yüksek gerilimi yok ederek, ev, iş yeri ve fabrikalarda bulunan elektronik cihazları koruma altına almayı başardıklarını belirten Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, “Sayın Başbakanımız’ın ve Sayın Bakanımız’ın bana ilettiği gibi, yüzde 100 yerli üretim özellikli teknolojik bir cihazı dünyada ilk kez ortaya koymak sadece benim için değil ülkemiz için de çok önemli bir adımdır. Ekonomisi giderek büyüyen ekonomimizin dış ticaret değil, inovasyon açığı var. Bu noktada bu tür buluşların desteklenmesi ve genç girişimcilerimize sahip çıkılması çok önemli” dedi.
BAŞKAN BURKAY’A TEŞEKKÜR
BTSO tarafından 41. kez düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri’nde kategori olarak bu yıl ilk kez konulan ‘Bursa’nın Mucidi’ ödülünün sahibi olan Evren Yurttaş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’a da teşekkür etti. Yurttaş, “Bursa iş dünyasında Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına öncülük eden Sayın İbrahim Burkay ve BTSO yönetimine ortaya koyduğumuz icadı sahiplenmeleri ve benim gibi genç girişimcileri cesaretlendirmeleri nedeniyle şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

e-Bülten Aboneliği

Destek Hattı

444 38 59 - +90(545) 445 80 22

Copyright © 2015 Trimbox | Tüm hakları saklıdır.

Tasarım ve Kodlama: Talha Keskin