Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki TSE Kalite Kampüsü’nde düzenlenen törende "Trimbox" AG Darbe Koruyucuları için uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verildi.
TSE Başkanı Hulusi Şentürk, BDS ile firmaların yeni geliştirdikleri ürünlere ilişkin standart üstü beyanlarının test edilerek onaylanması hizmetini başlattıklarını belirterek, "Bu uygulamayla firmaların standartların üzerinde ürün geliştirmesi ve üretmesini ümit ediyoruz, bu sayede hem ülkedeki ürün kalitesinin arttırılması hem de güçlü markaların doğuşu için gerekli zemini hazırladık" dedi.
Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş da, TSE’nin yaptığı açılımın Türkiye’de "icat" denilebilecek, standardı olmayan ürünlerin önünü açacağını dile getirerek, "Belgelendirmeyle ilgili yaklaşık 6 yıldır çok ciddi mücadele veriyoruz. Yurt dışında ciddi koşuşturmalar yaptık. TSE sayesinde 2020 hedefi 5 milyar dolar ihracat ve dünyada 500 milyar dolar pazar sahip ürünü belgelendirmiş ve devlet garantisi altına almış olduk. İnşallah bundan sonra birçok mucit, birçok icat yok olup gitmeyecek" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Şentürk, TSE’nin verdiği ilk BDS’yi Yurttaş’a takdim etti.
Cihazın çalışma şekli Trimbox, mikrosaniyelerle ifade edilen anlık yüksek voltaj darbelerinde elektrik tesisatı ve cihazları koruyarak, elektrik kontağından yangın çıkma riskini ortadan kaldırıyor. Yüksek voltaj anında elektriği kesmeden veya topraklamaya ihtiyaç duymadan, gerekli voltajdan fazlasını tüketen cihaz, tesisata ve cihazlara her zaman doğru voltajı gönderiyor. Bu işlemi saniyenin milyarda on gibi çok kısa sürede gerçekleştiren icat, ev veya iş yerlerindeki cihazların zarar görmesini önlüyor.
Yurttaş, “Trimbox, özellikle sektördeki cihazların elektronik kartlarının yanmasını önlemek için 2007 yılında amatör olarak, sadece sorun çözmek amaçlı ürettiğimiz, sonrasında ise, meydana gelen sorunları çözdüğünü görünce ve dünyada benzer bir cihaz olmadığını öğrenince 2009 yılında patentini aldığımız, voltaj dalgalanmalarını engelleyen bir cihazdır. Bu cihazı ürettikten sonra elektronik kartların neden yandığını araştırdık ve bunun temelinde ısı, nem, cihazın ömrünü tamamlaması ve voltaj dengesizliği sebeplerinin olduğunu gördük. Türkiye gibi ülkelerde ‘voltaj dengesizliği’ yüzde 90 ısı, nem, mekanik hatalar ve cihazın ömrünü tamamlaması gibi nedenler ise yüzde 10 sebep olarak önümüze çıkıyor. Dünyada en temiz enerjinin kullanıldığı Avrupa ülkelerinde ise voltaj dengesizliği kaynaklı sorunlar yüzde 23.7 ile ilk sırada yer alıyor. Çok ilginç olan bir noktada; voltaj dengesizliğinden kaynaklanan sorunların garanti kapsamı dışında tutulmasıdır. Trimbox takılı olan cihazlarda ise şebeke kaynaklı sorunlar da garanti kapsamındadır” ifadelerini kullandı.

e-Bülten Aboneliği

Destek Hattı

444 38 59 - +90(545) 445 80 22

Copyright © 2015 Trimbox | Tüm hakları saklıdır.

Tasarım ve Kodlama: Talha Keskin