TRIMBOX’ın üç fazlı Alçak Gerilim Darbe Koruyucuları; kesinlikle ayrı ayrı tek fazlı sigortalara monte edilemez. Üç fazlı grup sigorta, üç fazlı kaçak akım rolesi veya üç fazlı Termik Manyetik Kompakt Şalter çıkışına usulune uygun olarak bağlanmalıdır. Aksi uygulamalar bağlantı hatasıdır
Şehir şebekesinde kaçak akım rölesi veya yangın koruma rölesini açtırır. Sanayide ise açtırma bobini ile bağlı bulunduğu sigortayı açtırır. Bu işlemi yaparken kendisi ve sistem hiç bir zarar görmez eğer kaçak akım rölesi, yangın koruma rölesi ya da açtırma bobini sistemde yoksa ya da çalışmıyorsa o zaman kendisi zarar görür ve sigortayı açtırarak sistemi korur.
TRIMBOX’ın düşük voltaja herhangi bir müdahalesi yoktur. Düşük gerilimler elektronik kartların yanmasına neden olmazlar. Bu yanlış algılanan bir durumdur. Düşük gerilimler sadece motorlu sistemlerde motorun yanmasına neden olabilir. Bunu önlemek için de faz koruma rölesi kullanılmalıdır. Ancak faz koruma rölesi de devreyi kapattığı için darbe yaratabilir. Bu darbelerden korunmak için ise yine TRIMBOX gerekir.
Fabrikalarda, yıldırım, trafo patlaması gibi dış etkenler haricinde, işletme içinde çalışan makinelerin oluşturduğu ani voltaj yükselmeleri de büyük problem oluşturmaktadır. Sanayi makineleri büyük elektromanyetik alanlar oluşturdukları için indüklenmeleri de büyük olur. Bu da kalkış demerajlarında ve elektriksel anahtarlamalar sırasında dev voltaj darbeleri oluşturmalarına yol açar. Bu darbeler, işletmelerdeki makinelerin elektronik kartlarının sıklıkla arızalanmasına sebebiyet verir.

Bu yüzden sanayi tipi makinelerde her makineye ayrı montaj yapılmalıdır

Konutlarda:

Konutlar için her dairede birer adet TRIMBOX kullanılmalıdır. Ayrıca apartmanların ana elektrik girişine de bir adet takılarak tüm dairelerdeki TRIMBOX’ların koruma altına alınmasını tavsiye ediyoruz.

Ofislerde:

Ofisler için ana elektrik girişine takılacak bir TRIMBOX (özel durumlar haricinde) yeterlidir.

Fabrikalarda:

Fabrikalarda her makinede birer adet TRIMBOX kullanılmalıdır. Ayrıca fabrikaların ana elektrik girişine de bir adet TRIMBOX takılarak tüm makinelerdeki TRIMBOX’ların koruma altına alınmasını tavsiye ediyoruz.

Kablo dışında hiçbir ek donanıma ihtiyaç duymaz. 1000 A kesiciye kadar sisteme paralel bağlanır.
Türkiye’de icad niteliğindeki ürünlere verilecek olan ilk TSE belgesi, TSE-BDS-0001-1 referans numarasıyla Trimbox’a aittir. TSE tarafından belgelendirilmiştir. Testler tip test olduğundan maalesef videolarını yayınlama iznimiz yok. Ancak elimizde videolarda mevcuttur

e-Bülten Aboneliği

Destek Hattı

444 38 59 - +90(545) 445 80 22

Copyright © 2015 Trimbox | Tüm hakları saklıdır.

Tasarım ve Kodlama: Talha Keskin